Search plus Your World – personalizacja wyników wyszukiwania w Google

Wyszukiwanie społecznościowe Google wystartowało w lutym (w Polsce w maju) 2011 roku. Najważniejszym elementem w zakresie wprowadzonych zmian było wplatanie w ogólne wyniki wyszukiwania elementów pochodzących od osób powiązanych w jakiś sposób z korzystającym z wyszukiwarki – a więc od jego znajomych.
Google znów wprowadza udogodnienia w zakresie personalizacji oraz wyszukiwania społecznościowego. Tym razem dotyczy to funkcji Search plus Your World, która pozwala jeszcze lepiej personalizować wyniki wyszukiwania w Google. Dzięki nowej funkcjonalności wyszukiwanie zostanie wzbogacone o informacje osobiste, jakie gromadzimy nie tylko my, ale również nasi znajomi.
Klarowność działania i pełna kontrola
Search plus Your World daje Tobie możliwość wyboru. Możesz korzystać z możliwości, jakie daje spersonalizowane wyszukiwanie, ale nie muszisz. Google przygotowało niewielki przełącznik w wyszukiwarce (prawy górny róg), dzięki któremu za pomocą jednego kliknięcia można wybierać pomiędzy włączaniem i wyłączaniem treści osobistych w wynikach wyszukiwania. W każdym momencie za pomocą zaledwie jednego niewielkiego przycisku możesz dostosować wyniki wyszukiwania do swoich potrzeb.
Trzy nowe funkcje
Nowe funkcje, w jakie zostało wyposażone Search plus Your World mocno wiążą się z wyszukiwaniem społecznościowym. Są to:
▪ osobiste wyniki – pozwalające łatwiej odnajdywać informacje osobiste, takie jak wpisy Google+, zdjęcia, a także informacje Twoich znajomych;
▪ profile – profile osób, które znasz lub którymi warto się zainteresować pojawią się w wynikach oraz podczas autouzupełniania;
▪ strony, ludzie – do każdego zapytania będziesz mógł odnaleźć zarówno strony Google+, jak i profile osób związanych z konkretnymi zainteresowaniami lub tematami.
Zobacz, jak to działa:
Jeszcze nie w Polsce
Na razie Search plus Your World została udostępniona dla google.com, a więc użytkownikom, którzy korzystają z wyszukiwarki Google z angielskim interfejsem. Czy ta funkcjonalność zostanie wprowadzona w polskiej wersji językowej wyszukiwarki? Poczekamy, zobaczymy…