Nie każda treść jest odpowiednia dla wszystkich

Nie wszystkie treści są odpowiednie dla każdego użytkownika w dowolnym miejscu – takie słowa można było przeczytać w odpowiedzi na pytanie zadane, przez jednego z użytkowników serwisu Twitter, pracownikom Google.
John Mueller zasugerował, że według Google ta sama treść nie będzie rankingować na identycznych pozycjach w różnych krajach. Przykładowo, dla jednakowych tekstów na stronie indyjskiej oraz amerykańskiej, pozycje stron w wynikach wyszukiwania mogą się różnić dość znacznie.
W wypowiedzi padł argument, że nie każda treść jest odpowiednia dla wszystkich. Rzecz jasna treści tworzone dla polskich użytkowników nie będą dobrze rankingować w zagranicznych stronach internetowych.
Ma to związek z geolokalizacją wyników oraz próbą wyciągnięcia kontekstu z treści, który może być niezrozumiały za granicą. Nie oznacza to żadnych problemów ze stroną, co zostało zaznaczone w wypowiedzi pracownika Google, jest to normalne, że niektóre treści mogą rankingować wysoko tylko w niektórych krajach.